Zaczęło się w 1982 roku pod karabinami. „W stanie wojennym”. Kto dzisiaj pamięta obławy milicyjne w pobliżu prywatnych garbarń (skóra była reglamentowana)? Za posiadanie półfabrykatu była murowana kara - nawet areszt. W roku 1991 firma usługowa stała się firmą produkcyjno - usługową. Obecny współwłaściciel DSA skoczył - nie przez płot, a na „okrągły stół”. I tak też wylądował na grupowym zwolnieniu z Południowych Zakładów Skórzanych „Chełmek”. Produkowana z początku odzież codzienna wyrywana była przez nabywców spod igły. Firma się rozrastała - kurtki, kożuchy, spodnie...

Patryk! Obecny właściciel firmy KULT - MOTOR DRP skupował ”Wierzchowiny”, „Komary”, „Awoki”, „Junaki”. W domu smrodził, brudził, rozkręcał, malował. Kto tego nie zna…?
Chyba tylko ten kto nie jeździ lub nie mieszka z motocyklistą. Zaszczepił Starego i..

Stary rzekł - nie za dużo tych sprzętów w piwnicach, na murach, na płotach, na bramach przed firmą?!

Pierwszą "ramoneskę" odszyto Patrykowi z byle jakiej skóry garbowanej w gołębim guano - bo musiała być sztywna - dzieciak był zadowolony.

Teraz normy są wyśrubowane - najlepszy zespół profesjonalistów, najlepsze skóry od sprawdzonych krajowych dostawców i najlepsze dodatki, w tym zamki YKK!
Nie ma zmiłuj się - tak jest i będzie!

Nie byle jakie są i sakwy - to ręcznie zdobione dzieła sztuki. Sztuki nie byle jakiej, bo użytkowej. Nowoczesne technologie i patenty od lat zapewniają firmie Patryka
pozycję lidera na rynku krajowym oraz duże powodzenie zagranicą.

Myślą przewodnią obu firm jest produkcja towarów najwyższej jakości, wykonanych solidnie i przystępnych cenowo dla każdego Klienta.

Pięknych widoków, wrażeń i wzruszeń by było co wspominać, by znowu na szlak!

A kiedy będziecie przejeżdżać koło Krakowa, Katowic, Jaworzna, Tychów lub Oświęcimia - zajrzyjcie do Chełmka. Piwo nie zawsze się leje, ale zawsze można rozpalić ogień, wypić kawę.
No i koniecznie weźcie kamerę, bo warto! Do zobaczenia na miejscu, bo w życiu piękne są tylko chwile i dlatego warto...

Stefan „Stary” Dudziak

P.s.
A może nie stary, bo kiedy wiatr w uszach szumi i sprzęt oddycha to wiemy, że przeszłość jest mroczna, teraźniejszość nie pewna, ale przyszłość Kochani - przyszłość jest różowa.


Porównaj 0